Ana Sayfa Evde Ek İş Evde Çorap Paketleme İşi – Evde Çorap Paketleyerek Para Kazanmak

Evde Çorap Paketleme İşi – Evde Çorap Paketleyerek Para Kazanmak

13
1
evde çorap paketleme işi

Evde Çorap Paketleme yaparak para kazanmaya ne dersiniz? Her gün hepimizin giydiği çoraplar, bazı kişiler tarafından ek gelir hâline getirilmiş. Bu kişiler boş zamanlarında tekstillerden aldıkları çorapları paketleyerek gelir elde ediyorlar. Yetenek gerektirmeyen ve yormayan bir iş olması da evde çorap paketleme işi yapanlara sıkmadan para kazandırıyor.

Türkiye, tekstil sektöründe dünyada en büyük ülkelerden biri konumunda. Ülkemizde tekstil ile uğraşanlar gerek yurtiçine gerek de yurtdışına birçok ürün satıyor. Satılan bu ürünlerden bir tanesi de çoraplar oluyor. Çoraplar satılmadan önce paketlere konuluyor. İşte bu paketlemeleri yapan kişiler evde çorap paketleme işi ile para kazanıyorlar.

Ülkemizdeki tekstil sektörünün gelişmiş olması tekstillerde boş geçen vakit olmadığı anlamına geliyor. Bu nedenle tekstiller evde çorap paketleme gibi zahmetsiz işleri zamandan tasarruf etmek için evlere ek iş olarak veriyor. Birçok tekstil firmasının yapmış olduğu evde ek iş ilanlarını değerlendirerek siz de bu işten para kazanabilirsiniz.

Tekstil firmalarında en yoğun iş çorap üretimi yapan firmalarda oluyor. Çorapları yaz veya kış her mevsim giyebildiğimiz çorap firmalarının üretimi de durmuyor. Çorap firmaları da çorap paketleme işi olduğu zaman bu işleri evlere veriyor.

çorap paketleme

Evde Çorap Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Ek gelir kapısı oluşturmanın bir diğer yolu evde çorap paketleme. Bu işi yaparak aile gelirine katkıda bulunabilir, boş vakitlerinizi para kazanarak geçirebilirsiniz. Çorap paketleme işinin zor olduğunu düşünmeyin. Oldukça kolay ve zahmetsiz bir iştir. Yorulmadan, sıkılmadan evde çorap paketleyerek kazanç sağlayabilirsiniz.

Her çorabın kendine göre paketleme yöntemleri vardır. Bunları bilmeniz de fayda var ki tekstil firmalarının sizden istediği işi en iy şekilde yapın. Normal çoraplar, genel olarak bir kartona zımbalanarak paketlenir. Daha sonra çeşitli model ve renkleri belirli sayılarda bir paketin içine koyarak işi tamamlayabilirsiniz. Ancak normal çorapların yanında bir de babet çoraplar vardır. Babet çoraplar biraz daha farklı paketlenir. Babet çorapları paketlemek için bu çorapları size verilen özel mukavva kalıplara giydirmelisiniz. En son paketlediğiniz çorapları kolilere dizerek işi teslim edebilirsiniz.

İşi aldığınız çorap firmaları size nasıl paketleyeceğiniz, çorapları renklerine, modellerine, ayak numaralarına göre nasıl düzenleyeceğiniz gibi bilgileri size anlatacaktır. Sizin yapmanız gereken ise aldığınız talimatlara uyarak işi en güzel şekilde yapmaktır.

evde çorap paketleme

Evde Çorap Paketleyerek Ne Kadar Kazanırım?

Yaptığınız her iş gibi evde çorap paketleme işinden de bir para kazanacaksınız. Kazanacağınız para yaptığınız işe göre değişir. Ancak bu işi yapanlar genel olarak kazandıkları paradan şikayetçi olmazlar. Size işi verirken bir sayı belirler ve o sayı kadar paketlediğiniz çoraplara ödeme yapar. Bazı çoraplar daha fazla zahmet istediği daha çok ücret kazandırır, bazıları ise kolay olduğu için daha az ücret kazandırır.

Her çorap firması verdikleri iş için farklı ücret öderler. Ancak genel olarak bakıldığında hepsinin ortalama fiyata yakın ücretler ödenir. Bazı firmalar teslim ettiğiniz çorap miktarı başına ödeme yapar, bazıları haftalık ve bazıları da aylık ödeme yaparlar. İş anlaşması yaptığınız firma ile bunu konuşabilirsiniz.

Evde çorap paketleyerek para kazanan kişilerle konuştuğunuz da size iyi paralar kazandığını söylecektir. Çünkü haftalık 300 TL gibi ücretler kazanmanız mümkündür. Eğer iş temponuzu artırır ve daha fazla çorap paketlerim derseniz haftalık kazancınızı 500 TL’ye kadar çıkarabilirsiniz. Bu da aylık 2000 TL gibi bir kazanç demektir. Evde çorap paketleyerek asgari ücret kadar para kazanabilirsiniz.

Diğer evde ek iş yöntemleri için tıklayınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz