Ana Sayfa Evde Ek İş Evde Davetiye İşi Yaparak Para Kazanma – Evde Ek İş İmkanları

Evde Davetiye İşi Yaparak Para Kazanma – Evde Ek İş İmkanları

256
21
evde davetiye işi

Evde Davetiye İşi; günümüzde ek gelir elde etmek isteyenlerin çok kez tercih ettiği bir ek iş modelidir. Günümüz şartlarında gerek internetin sağladığı faydalar ile kolaylıkla evde yapabileceğimiz ek işler bulabiliyoruz. Facebook grupları, evde ek iş ilanları yayınlayan internet siteleri ve ek iş firmalarının sayfaları gibi birçok yoldan ek iş bulmak mümkün. Aile gelirini yardımcı olmak isteyen ev hanımları evde davetiye işi gibi ek iş modellerini değerlendirebilirler. Değerli ev hanımlarının kafalarında oluşan her soru işaretini yazımızda gidermeye çalıştık. İyi okumalar.

Her gün birileri evleniyor, nişanlanıyor, bir davet gerçekleştiriyor veya herhangi bir toplantı düzenliyor. Düzenlenen bu planlara gelmesi için davet edilecek kişilere davetiye göndermeleri gerekiyor. Planı organize eden kişiler davetiyelerin güzel olmasını isterler. Bu nedenle bir davetiye tasarımcısına ihtiyaçları vardır. İşte yaratıcı fikirlere sahip olan kişiler, bu özelliklerini kullanarak kendilerine para kazanacak bir ek gelir kapısı oluşturabilirler. Birbirinden farklı tasarımlarla üretecekleri davetiyeleri, organizatörlere satarak para kazanabilirler.

Kum saatinin içine konulmuş, kuş tüyleri detaylarıyla süslenmiş, hat yazısıyla yazılmış davetiyeler gibi sayısız tasarımda davetiyeler yapmak mümkün. Ancak dikkat çeken tasarımlara sahip davetiyeleri yapabilmek için bir yeteneğe ve yaratıcı bir hayal gücüne sahip olmanız gerekir. Eğer bu özellikleri taşıdığınızı düşünüyorsanız evde davetiye işi tam da size göre bir ek iş modeli. Hiç durmadan bu evde davetiye işi yapmaya başlayın.

davetiye örneği

Evde Davetiye İşi Yapmaya Nasıl Başlanır?

1- Sektördeki rekabeti öğrenin: Davetiye işini bir tek sizin yapmadığınızı unutmamanız gerekiyor. Her sektörde olduğu gibi davetiye sektöründe de rekabet vardır. Çevrenizde benzer işi yapan işletmeleri araştırın ve diğerlerinden farklı olduğunu gösterecek adımlar atın.

2- Yasal zorunlulukları yerine getirin: Bu gibi girişimci fikirlere sahipseniz, para kazanmayı amaçlıyorsanız Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na bazı sorumlulukları da düşünmeniz gerekiyor. Yaşadığınız belediyenin internet sitesine girerek gerekli başvuru formlarını doldurun. İş için gereken belgeleri ilgili kurumlardan edindikten sonra belediyeye giderek başvuru yapın. İşinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız gerekli yasal zorunlulukları da yerine getirmelisiniz. Bunun yanında vergi dairesine giderek vergi mükellefi olun. Küçük çaplı başlangıç yapmayı düşünüyorsanız bu tür izinleri ilerleyen zamanlarda yapabilirsiniz.

3- Gerekli malzemeleri edinin: Davetiye işinde planladığınız tasarımlar için gereken malzemeleri edinin. Antetli kağıt, zarflar, katlanabilir kağıtlar ve kurdeleler gibi birçok kırtasiye ürününe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunların yanında tasarımlarınızı basmak için gereken yazıcıyı da almayı unutmayın. Çok fazla yazıcıyı kullanma ihtiyacınız olacağı için kaliteli bir şey almaya dikkat edin. Yoksa tekrar yazıcı almak zorunda kalabilirsiniz.

4- Örnek davetiyeler basın: Düğün davetiyeleri, parti davetiyeleri, konferans davetiyeleri gibi davetiyeler için organizatörler ne istediğini söylemekte zorlanabilir. Bu nedenle her davetiye konusu için örnek tasarım basabilirsiniz. Böylece organizatörlere bir katalog sunarak onlara daha iyi hizmet verebilirsiniz.

5- Reklamınızı yapmayı unutmayın: Unutmayın ki, size para kazandıracak şey reklamdır. Küçük çaplı bir başlangıç yaptığınızda sizi kimse arayıp bulmaz. Başlangıçta müşterilerinizi siz kendiniz bulmalısınız. Bu nedenle kartvizitler dağıtabilir, düğün sayfalarında adınızı paylaşabilir ve bu gibi yollardan reklamınızı yapabilirsiniz.

Nasıl Müşteri Bulurum?

Davetiyeler genellikle düğün, nişan, kına gibi organizasyonlar için yaptırılır. Bu organizasyonlar için de oraya gidecek ziyaretçilerin önceden gideceği yerler bellidir. Bunlar, gelinlik mağazaları, düğün salonları, kuaförler, nikah şekeri dükkanları gibi yerlerdir. Bu yerlere giderek belirli bir komisyon üzerinden anlaşarak davetiyelerinizi gelen kişilere önermelerini isteyebilirsiniz. Yaptığınız örnek davetiyeleri bir katalog haline getirip bu yerlere bırakarak insanların sizi seçmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bunun yanında internette kendi sitenizi açabilir ya da farklı ürün satış sitelerinde davetiyelerini satmak için müşteriler bulabilirsiniz.

21 Yorumlar

    • Davetiye benim işim. 12 yıl matbaa sektöründe davetiye dizgi dizayn işi yaptım. Ayrıca katlama ve zarflama gibi her türlü iş itina ve titizlikle yapılır.

  1. Merhaba İstanbul Fatih de oturuyorum. Evde çok fazla boş vaktim var. Hem vaktimi değerlendirmek hemde ek gelir elde etmek için çalışmak istiyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz