Ana Sayfa Evde Ek İş Evde Kına Paketleme İşi – Evde Ek İş Yaparak Para Kazanma

Evde Kına Paketleme İşi – Evde Ek İş Yaparak Para Kazanma

17
2
evde kına paketleme işi

Evde kına paketleme işi; birçok kişi tarafından tercih edilen evde ek iş yaparak para kazanma yollarından bir tanesi. Aile gelirine katkı sağlamak, boş vakitleri paraya çevirmek, öğrenciler için harçlık çıkarmak, ek gelir kazanmak isteyenler için evde yapılacak sayısız iş imkanı bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de size yazımızda bahsettiğimiz evde kına paketleme işi. Evden yapabileceğiniz ev işlerinden en çok tercih edilenlerden biri de paketleme işleri. Ev hanımları, pek bir yetenek gerektirmediğinden dolayı bu paketleme işlerini yaparak para kazanmaya çalışıyorlar. Kolaylıkla yapabileceğiniz paketleme işlerine ek iş veren firmalar emeğinizin karşılığında yüksek ücret ödüyor.

Evde yapabileceğiniz paketleme işlerinden bir tanesi de evde kına paketleme işi. Kına paketlemenin kolay olmasından dolayı ve kadınların kına kokusuna duyduğu haz, bu işi zevkle yapmalarına olanak sağlıyor. Aynı zamanda evde kına paketleme işi aldığınız firmadan rica ederek birkaç paket kına alabilirsiniz. Birçok firma böyle durumlarda sizlere ürünlerinden birkaç adet hediye edecektir.

Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Paketleme işleri genel olarak ev hanımları ve diğer evde ek iş alan kişiler kolaylıkla yapılmaktadır. Aynı şekilde evde kına paketleme işi de hiç zorlanmadan yapabileceğiniz iş modellerinden bir tanesi. Paketleme işini aldığınız firma çalışanları size poşetler halinde toz kınalar verecek ve bu kınaları belli ölçeklerde şeffaf paketlere yerleştirmenizi isteyecek. Toz kınaları doğru ölçmeniz için sizlere ölçekli bardaklar da verecektir. İstedikleri ölçek miktarınca şeffaf ambalajlara toz kınayı doldurarak paketleme işini yapacaksınız. Paketleme aşaması bittikten sonra bütün poşetleri belli bir sayıda karton kutulara yerleştireceksiniz. Aynı şekilde karton kutuları da büyük kolilere yerleştirmeniz gerekir. Kutulara yerleştirme işini düzenli yapmanız gerekmektedir. Bunları da yaptıktan sonra paketleme işi tamamen bitmiş olacaktır.

kına

Evde ek iş veren firma çalışanları sizlere paketleme işi için gereken malzemeleri verirken yapacağınız işlemleri, nasıl paketlemeniz gerektiğini uygulamalı bir şekilde anlatacaktır. Paketleme işi için gerekli olan bütün malzemeleri de anlattıktan sonra size verecektir. Malzemeler genellikle sayılı olarak teslim edilir ve belli sayıda paket kına çıkacaktır. Paketlenmesi gereken kınaların sayısı belli olduğundan dolayı kaç günde teslim etmeniz gerektiği de ek iş veren firma tarafından tahmin edilmektedir. Size bir gün belirleyecektir ve o gün geldiğinde yaptıklarını teslim almaya gelecektir. Eğer beklenenden daha kına paketlediyseniz, yavaş olduğunuz için sizinle çalışmak istemeyebilirler. Paketleme işini hızlı yapmaya çalışın. Hızlı çalışayım derken baştan savma paketleme yapmamaya dikkat edin. Firma yetkilileri, teslim almaya geldiğinde kutuları kaç tane yaptığınızı ve nasıl yaptığınız görmek için kontrol eder. Bir sorun çıkmadığı durumda size yaptığınız paket sayısı kadar hesaplayıp gereken ücreti ödeyecektir.

Evde Kına Paketleme İşinden Kaç Para Kazanırım?

Ek iş veren firmalar paket veya koli başına ödeme yaparlar. Bu ödemeler haftalık ya da aylık olarak yapılabilir. Ancak genel olarak birkaç günde bir teslim almaya geldiklerinde ödemeyi yaparlar. Unutmayın ki bu durum firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Her firma aynı standartlar altında çalışmıyor.

Evde kına paketleme işi için her paket için 25 – 50 kuruş gibi ücret ödenir. Günlük yaklaşık 100 – 150 adet kına paketlediğini düşünürsek, bir günde 25 – 50 TL kazanabilirsiniz. Eliniz alıştıkça daha hızlı yapmaya başlarsınız ve bu da daha çok para kazanmanızı sağlar. Aylık olarak 1000 – 1500 TL gibi bir ücret kazanabilirsiniz. Ücretleriniz elden veya banka hesabınıza havale yapılarak ödenir.

Paketleme işlerini internetten veya çevrenizde bulunan tuhafiyelerden bulabilirsiniz. Evde ek iş paylaşan facebook gruplarından da faydalanabilirsiniz. Böylece siz de evde ek iş yaparak para kazanabilirsiniz.

2 Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz