Ana Sayfa Evde Ek İş Evde Mum Paketleme İşi – Evde Ek İş ile Para Kazanma Yolları

Evde Mum Paketleme İşi – Evde Ek İş ile Para Kazanma Yolları

26
5
evde mum paketleme işi

Evde mum paketleme işi. Ülkemizin bulunduğu ekonomik krizin ailelerin ekonomik durumunu doğrudan etkilediği bu günlerde; aile gelirine katkı sağlamak ve kişisel ihtiyaçları aile bütçesini etkilemeden karşılamak için en kolay yollardan bir tanesi evde ek iş yapmaktır. Evde ek iş yapmak istiyorsanız ve ne yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa sizlere bir önerimiz var. Bu işi yaparak aylık 1500 TL gibi ücretler kazanabilirsiniz. Aynı zamanda evinizden, çocuğunuzdan, komşu ve arkadaşlarınızda ayrı kalmadan evinizde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

Evde mum paketleme işi özellikle ev hanımları tarafından tercih ediliyor. Evde ek iş veren firmaların yüksek ücretler ödemesi ve paketleme işlerinin kolay olması ev hanımlarının bu tercihlerinin başlıca sebeplerinden oluyor.

Evde Mum Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Paketleme işleri ev hanımları tarafından kolay yapıldığı için en çok tercih edilen evde ek iş modelidir. Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen herkes için hiçbir yetenek gerektirmeyen bu paketleme işlerinden bir tanesi de evde mum paketleme işidir. Kolay ve çok fazla çaba harcamadan yapabileceğiniz bu paketleme işi ile aile gelirinize katkıda bulunabilirsiniz.

Peki, evde mum paketleme işi nasıl yapılır? Evde mum paketleme işi aldığınız firmalar size gerekli malzemeleri verecektir. Bu malzemeler: çeşitli renk ve boyutlarda mumlar, mumları koymak için ambalaj, yapıştırıcı, mumları koymak için gereken kutular, koliler, koli bandı ve maket bıçağı.

Bu malzemeler size evde mum paketleme işi için yeterli olacaktır. Öncelikle firmadan aldığınız çeşitli mumlara uygun kese ambalajlarına koymalısınız. Daha sonra ambalaj açılmaması için yapıştırın. Mumlar farklı boyutlarda olduğu için her ambalaja her mum uygun olmayabilir. Mum paketlerken bu duruma da dikkat etmeye çalışın. Ambalajlama işlemini tamamladıktan sonra her birini belli sayılarda kutulara yerleştirmelisiniz. Genellikle bu sayı 5’li veya 10’lu olarak değişmektedir. Paketleme işini aldığınız firma size kaçlı paketleyeceğiniz hakkında gerekli bilgiyi verecektir. Kutuları da kapattık sonra bütün kutuları kolilere dolduracaksınız. Kolilerin de hazır olması mum paketleme işini tamamen bitirdiğiniz anlamına gelir.

evde ek iş

Evde mum paketleme işini bu şekilde yapabilirsiniz. Genel olarak bu iş modeli bu şekilde yapılmaktadır. Ancak bazı firmalar daha farklı paketleme türleri isteyebilir. İstedikleri farklı paketleme türlerini firma çalışanları size gösterecektir. Kaçlı paketleyeceğiniz, hangi renklere veya türlere göre yerleştireceğiniz gibi öğrenmeniz gereken tüm bilgileri söyleyecektir. Hatta size örnek olarak birkaç adet mum paketleyerek işi daha iyi kavramanızı sağlayacaktır.

Evde mum paketleme işi aldığınız firma üç günde bir ya da haftalık olarak sizden yaptığınız işleri teslim almaya gelecektir. Firma çalışanları yaptığınız mumları sayacak ve kontrol edecektir. Daha sonra yaptığınız paket sayısı kadar size anlaştığınız fiyatta ödeme yapar.

Mum paketleme işinden kaç para kazanırım?

Mum paketleme işinden kazanacağınız ücret, firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bir fiyat belirtmek mümkündür. Yaptığınız her mum paketi başına düzenli olarak ödeme alırsınız. Ek iş veren firmalar ortalama olarak paket başına 0.50 TL ve 1 TL arasında ödeme yapıyorlar. Eğer işinizi doğru düzenli yapıyorsanız, her hafta bu işi yapmaya devam edebilir ve kazancınızı sürekli hale getirebilirsiniz. Her gün 50 adet mum paketlediğinizi düşünürsek günde 30 – 35 TL kazanabilirsiniz. Ailenizin diğer üyeleriyle bu işi yaparsanız günlük kazancınızı artırabilirsiniz. Bu işi yapanlar ortalama olarak aylık 1500 – 2000 TL arası değişen miktarlarda para kazanıyor. Mum paketleme işini yaptıkça eliniz alışacaktır ve zamanla daha hızlı yapmaya başlayacaksınız. Bu da daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

5 Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz