Ana Sayfa Evde Ek İş Evde Tesbih Yapma İşi – Tesbih Yaparak Para Kazanmak

Evde Tesbih Yapma İşi – Tesbih Yaparak Para Kazanmak

42
2
evde tesbih yapma işi

Evde tesbih yapma işi. Ülkemizin son yıllarda yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı aileler yaptıkları işin yanına arda kalan boş vakitlerinde evde ek iş yaparak gelirlerini artırmayı planlıyorlar. Aile gelirine katkı sağlamak isteyen aile bireyleri için evde yapabilecekleri birçok iş modeli bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de evde tesbih yapma işi. Ek Birikim sitesi olarak sizlere her gün yepyeni iş modellerini sunmaya devam ediyoruz. Yazımızda evde tesbih yaparak para kazanmak için bilmeniz gereken tüm ayrıntıları paylaştık. Daha fazla iş modeli için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Evde Tesbih Yapma İşi

Tesbihlerin günümüzde çok yaygın olarak kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle erkeklerin aksesuar olarak tercih ettikleri tesbihler, aynı zamanda ibadet aracı olarak da kullanılmaktadır. Sadece İslamiyet’te değil, diğer dinlerde de tesbih bir ibadet aracı olarak görülmektedir.

Elbette bu tesbihler kendiliğinden olmuyor. Birtakım el işçiliği ile tesbih yapmak mümkündür. Evde tesbih yapma işi ile para kazanmak istiyorsanız böyle işlere el beceriniz olması gerekmektedir. Ancak gözünüzde pek fazla büyütmenize gerek yok. Kolaylıkla alışabileceğiniz bir iştir. Zamanla pratik yaparak el becerisi kazanabilir ve ek gelir kazanmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Tesbih Yapılır?

Tesbihin birçok farklı türü vardır. Bunların en önemli iki türü: İbadet için olan tesbihler ve aksesuar için olan tesbihlerdir. İbadet için yapılan tesbihler kesinlikle 33 adet boncuktan oluşmak zorundadır. Çünkü namaz sonrası ya da şükür amaçlı yapılan tesbih ibadetlerinde 33 sayısını tamamlamak gerekir. Bu nedenle ibadet tesbihleri 33 adet boncuktan yapılmak zorundadır.

Aksesuar için yapılan tesbihlerde böyle bir zorunluluk bulunmaktadır. Tek şart 33 boncuktan birkaç tane az ya da birkaç tane fazla olmasıdır. Çünkü bir inanışa göre 33 boncuklu ibadet amaçlı yapılan tesbihleri sallamak dinî açıdan hoş bir durum değildir. Bu nedenle aksesuar amaçlı yapılan tesbihler bazen 32 boncuk ile, bazen de 34 boncuk ile yapılmaktadır. Bu da aksesuar tesbihlerini, ibadet tesbihlerinden ayırmaktadır.

Tesbih yapmak için size gerekli olan malzemeler: tesbih için ip, boncuklar, imame. Bu malzemeleri kullanarak tesbih yapabilirsiniz. Yaptığınız tesbih türünde göre ipten belirli sayıdan boncuk geçirerek en sonunda imameyi ekleyerek tesbih yapmış olursunuz.

tesbih yaparak para kazanmak

Tesbih Yaparak Para Kazanmak

En önemli konu ise yaptığımız tesbihlerden nasıl para kazanacağımızdır. Bunun için çeşitli yollar bulunmaktadır. Yaptığınız tesbihleri bir yere satarak para kazanabilirsiniz. Evde tesbih yapma işi size iyi miktarda paralar kazandıracaktır.

Öncelikle tesbihlerinizi satacağınız yerleri belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için teknolojiyi de kullanarak birçok seçenek bulabilirsiniz. Geleneksel yöntemlere bakacak olursak pazarda, el yapımı ürün fuarlarında, el işi fuarlarında yaptığınız tesbihleri satabilirsiniz.

Teknolojinin bize sağladığı imkânları saymakla bitiremeyiz. Evde tesbih yapma işi için de bize yaptığımız tesbihlerin satışını yapabileceğimiz birçok platform sunmaktadır. Bir Instagram sayfası oluşturarak burada yaptığınız tesbihlerin  fotoğraflarını paylaşabilirsiniz. Tesbihleri gören müşteriler sizden satın almak isteyeceklerdir ve böylece para kazanabilirsiniz. Daha da ileri bir yol izlemek istiyorsanız tesbihleriniz için kendinize bir internet sitesi açabilirsiniz. Buraya eklediğiniz tesbihleri müşterilerinize ulaştırabilir ve para kazanabilirsiniz. Eğer site açacak param yok diyorsanız Gittigidiyor, N11 gibi alım – satım yapmanızı sağlayan platformları kullanabilirsiniz. Bu gibi sitelere yaptığınız tesbihlerin fotoğraflarını ekleyerek altlarına da bilgilendirici yazılar ekleyerek müşteri bulabilirsiniz.

Tesbihlerinizi kaliteli malzemelerden yaparak müşterilerinizin memnuniyeti sağlayabilirsiniz. Müşteriler memnun kaldıkları durumda sizi arkadaşlarına tavsiye edeceklerdir ve daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Evde tesbih yapma işi gibi para kazanabileceğiniz diğer iş modelleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

2 Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz