Ana Sayfa Sermayesiz İş Fikirleri İlginç İş Fikirleri  

İlginç İş Fikirleri  

19
0
Balina Kusmuğu
Balina Kusmuğu

İlginç İş Fikirleri

 

Dünya üzerinde pek çok insanın iş fikri bulunmaktadır. Hal böyle olunca yaratıcı insanların da aklına yaratıcı iş fikirleri gelmiştir. Zaten halihazırda yapılan işlerin de kesinlikle yaratıcı kişiler tarafından bulunduğunu söyleyebiliriz. Fakat öyle işler var ki insanlar bunu nasıl düşünmüş diye hayrete düşebilirsiniz. İşte size ilham olacak ilginç iş fikirleri.

 

İlk önce ilginç ve oldukça büyük paralar kazandıran otomatları bir inceleyelim

 

  • Japonya’da bulunan yengeç otomatları: Japonya’da bulunan bu otomatlar canlı yengeç satımı yapmakta. Yengeçlerin canlı olması sebebiyle hareket etmemeleri için otomat içi sıcaklığı ise 5 derece oluyor. Eğer yengeç ölü olarak elinize ulaştıysa size telafi olarak üç adet yengeç ücretsiz şekilde veriliyor.
  • Los Angeles’ta bulunan havyar otomatı:Birden canınız havyar istedi ve Los Angeles’ta mısınız? O zaman hemen bir havyar otomatı bularak yiyebilirsiniz. Alışveriş merkezlerinin içerisinde bulunan bu havyar otomatlarında bir parça havyarın fiyatı 500 dolar. Ayrıca otomatın içerisinde salyangoz, yer mantarı, sadece dört dolara sedef kaplama kaşık bulunabilmektedir.
  • Japonya’da bulunan marul otomatı: Yaratıcılığı ile bilinen Japonya’da bulunan bu otomatlara şefin çiftliği adı verilmektedir. Bu otomatlarda flüoresan ampüllerden yararlanılarak günde 60 tane marul yetiştirebilmektedir.
  • Pizza Otomatı: Avrupa’da bulunan bu pizza otomatları size sadece 6 dolara taze pizzalar hazırlıyor. Otomat hamuru hazırlıyor, sosunu koyuyor ve seçtiğiniz üç malzemeyi de ekleyerek üç dakika gibi kısa bir sürede size sıcak bir pizza tüketme şansı sunuyor. Kim istediği zaman sıcak bir pizza yemek istemez ki?
  • Japonya’da bulunan muz otomatı: Tokyo da bulunan ve tren istasyonlarına koyulan bu otomatlardan ister tane olarak ister salkım olarak muz satın alabilirsiniz. Muzların tanesi 1,5 dolardır ve plastik kaplar içerisinde müşteriye sunulur.
  • Singapur’da bulunan patates püresi otomatı: İlginç iş fikirleri arasında patates püresi de bulunmaktadır. 1 Bardak patates püresine sadece 1 dolar ödeyerek sahip olabilirsiniz.
  • Avustralya’da bulunan patates kızartması otomatı: Bu otomatların içerisinde dondurulmuş patatesler bulunur ve siparişinizi alan makine patatesleri kızarttıktan sonra hemen baharatını döker. Bu patatesleri fiyatı ise 1-2 dolar arasında değişiklik gösterir.

 

 

Kisstixx Dudak Nemlendiricisi

 

Kisstixx markasının yaratıcıları olan Dallas Robinson ve Mike Buonomo yıllar boyunca kadınların nemlendiricilerini kullanmışlar ve bu durumdan oldukça rahatsız olmuşlardır. Bu nedenle artık farklı şeyler üretmeyi amaçlamışlar fakat maalesef yeterli sermayeyi bulamamışlardır. Üniversite de bulunan yurt odasını ufak bir  laboratuvara dönüştürerek öpüşme konusunda çağ atlatan Kisstixx markasını ortaya çıkartmışlardır. KissTixx markasının günümüzde altı çeşit aroması bulunmakta. Bu aromalar Ateş & Buz, Çilek & Çikolata, Şeftali & Krema, Çilekli Daiquiri & Pina Colada, Ahududu & Limon, Tatlı & Ekşi şeklinde sıralanmakta ve oldukça büyük bir kitleye hitap etmektedir. Marka sahiplerinin söylediğine göre Kisstixxler öpüşmeyi daha sihirli bir hale dönüştürmek için üretilmiştir.

 

Balina Kusmuğu Satışı

 

İlginç İş fikirleri arasında yer alan balina kusmuğu satışı sizlere oldukça ilginç gelebilir fakat çok yüksek paralar kazandırdığı kesin. Amber anlamına gelen balina kusmuğunu şirketler parfümlerin içerisinde kullanıyor ve bunun için yüksek ücretler ödüyorlar.

Bu işin öncüsü ve girişimcisi ise Ken Wilman. Ken Wilman bi gün sahilde köpeğiyle gezinti yaparken köpeğinin koku alması üzerine balina kusmuğu yani amber bulmuştur. Bu işten anlayan kişileri bularak bunun bir amber olduğunu onaylatmış daha sonra da satışına başlamıştır. Bu bulduğu kusmuk adeta bir hazine değerindedir. Fiyatı ise 60-150 bin dolar arasında değişiklik gösteriyor. Bu hazineden faydalanan tek kişi Ken değil tabiki. Charles Naysmith ailesi ile İngiltere kıyılarında gezi yaparken bir amber bulmuş ve karşılığında 60 bin dolar kazanmıştır.

 

Saçlarını Satmak

 

Pek çok kadın için uzattığı saçlarını kestirerek para kazanma yöntemi oldukça uzak gelse de yoksulluk çeken kadınların genellikle kullandığı bir yöntemdir. İşlem görmemiş, boyanmamış saçlar kesilerek kaynak ya da boya için kullanılabiliyor. Bunun karşılığında da saç sahibi kadına ücret ödeniyor. Bu iş özellikle Rusya ve Hindistan’da büyük ilgi görüyor ve kadınların saçlarını satışa çıkartıyorlar.

 

Üzerinde Marka Yazılı Olan Tişört Giymek

 

2005 yılında Jason Sadler isimli girişimci marka yazılı tişört giyerek para kazanmanın hayalini kurdu. Markaları bunun için ikna edecek ve logolarını tişörtlere bastırarak para kazanacaktı. Üzerinde logo bulunan tişörtleri gören insanlar bu marka hakkında konuşarak satışları arttıracaktır. Şirketler bu ise oldukça büyük bir ilgi gösterdiler ve hemen Sadler ile iletişime geçmeye çalıştılar. Şirketler kısa zamanda o kadar talepte bulunmuşlardı ki Sadler bu iş için bir ekip kurdu. 5 yıl içerisinde bu fikir karını ikiye katladı ve şaşırtan bir başarıya sahip oldu. Şirket şuan yılda 500.000 dolar gibi bir gelir elde ediyor.

 

Sarılma Hizmetleri

 

Bu işin girişimcisi Jacqueline Samuel ismindeki bir kadın. Sarılmanın insanlara iyi geldiğini düşünerek bu işten para kazanmayı amaçlamıştır. Newyork’ta yaptığı bu iş sayesinde para kazanan kadın hiçbir cinsel amaç gütmeden sadece sarılma hizmeti vermektedir. Sarılma hizmetinin yanında uyuma hizmeti de vermektedir.

 

Oshia (İtici)

 

Japonya’da yapılan bu iş oldukça ilginç iş fikirleri başlığına uyum sağlamaktadır. Tren istasyonunda bulunan bu insanların görevi tren durduğu andan itibaren sığmayan kişileri içeri doğru ittirmek ve dışarı çıkamayan kişilere yardımcı olup dışarı çıkmalarını sağlamaktır. Bu iş oldukça ilgi görmüş ve her istasyonda bulunmaktadır. Belki de ileride Türkiye’de de böyle bir işe ihtiyaç olabilir.

 

Ağıtçılar

 

Bu meslek grubu özellikle Afrika’da büyük ilgi görmüştür. Cenazede ağlamaları ve ağıtlar yakmaları için profesyonel ağıtçılar işe alınıyor ve bu kişiler cenazelerde ağlayarak ve ağıtlar yakarak işlerini tamamlıyorlar. Bunun amacı ise ölen kişinin çok iyi ve itibarlı bir kişi olduğunu göstermek için yapılıyor. Batı dünyasına da yavaş yavaş yayılan bu işin profesyonel olarak yapıldığı bir şirket bile bulunmaktadır.

Bu şirketin bir benzeride bizim ülkemizde bulunmaktadır. Seveni ve yakını çok bulunmayan insanlara bu hizmeti vermek için çalışan bu şirket 300 kişiden oluşmakta ve önderliğini Ali Öztürk yapmaktadır. 25 yıldır cenazelerde bu işi yapan Ali Öztürk ve ekibi 300 kişilik ekipten sadece 30 kişinin ağlama görevinin olduğunu gerisinin de kalabalık yapmak amacıyla cenaze evine gönderildiğini söylüyor. Birçok ünlünün cenazesinde iş yaptıklarını söyleyen Öztürk müşterilerinin kimliklerini ise bir sır gibi saklıyor. Kazancı tam bilinmese de 300 kişilik ekibi geçindirecek kadar para kazandığı kesin.

 

Uykuda Bile Para Kazanma

 

İlginç iş fikirleri arasında uyuyarak para kazanma yolu da bulunmakta. Kim istemez ki uyuyarak para kazanmayı? Peki bu iş nasıl yapılıyor dediğinizi duyar gibiyiz. Piyasaya sürülen mallar daha öncesinden onlarca testten geçirilmektedir. Sizi şaşırtacak ama yataklar ve yastıklar da üretime sürülmeden önce  yığınla testten geçirilirler. Bu nedenle de yatakların rahat olup olmadıklarını anlamak için insanlar işe alınıyor ve yatakların üzerinde uyutuluyorlar. Bu sayede de yatakların dahat olup olmadıkları test edilmiş oluyor. Uyuma sırasında sürekli nabızları ölçülerek rahat uyuyup uyumadıkları kontrol altına alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz