Ana Sayfa İnternetten Para Kazanma Instagram’dan Para Kazanmak İçin Gerekli Her Şey

Instagram’dan Para Kazanmak İçin Gerekli Her Şey

29
0
instagramdan para kazanmak

Instagram’dan para kazanmak, herkesin yapmak istediği ancak nasıl yapacağını bilmediği bir yöntemdir. Bu yazımızda size bu yöntem ile para kazanmak için gerekli olan her şeyi anlatmaya çalıştık. Dikkatli şekilde okuyarak bilgi edinebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Dünya üzerinde en çok aktif kullanıcıya sahip platformlardan bir tanesi de Instagram. Popülerliğinin bu denli yüksek olması birçok imkanı da beraberinde getiriyor. Bu imkanlardan bir tanesi de Instagram’dan para kazanmak. Instagram üzerinde yaptığınız satışlarla para kazanabilirsiniz. Bu noktada yanlış anlaşılan bir konu var. Instagram’da paylaştığınız gönderi başına para kazanma diye bir durum yok. Instagram’da para kazanmanın birkaç yolu vardır.

Instagram’dan Para Kazanmak

Instagram’dan para kazanmak istiyorsanız öncelikle ne yapacağınıza karar vermelisiniz. Bunun için birkaç seçeneğiniz bulunmaktadır.

Instagram’da hesap oluşturarak yüksek takipçili eğlence, bilgi, video vb. gibi hesaplar oluşturabilirsiniz. Takipçinizin yüksek olması nedeniyle size reklam vermek isteyen firmalar çıkacaktır. Bu reklamları gönderi ya da hikaye olarak paylaşarak para kazanabilirsiniz. Reklamlardan kazanacağınız ücret, takipçi sayınıza ve takipçilerinizin etkileşimine göre değişmektedir.

Bir diğer yol ise Instagram üzerinden satış yaparak para kazanmaktır. Asıl olarak anlatmak istediğimiz para kazanma yöntemi budur. Birçok girişimci sahip olduğu ya da ürettiği ürünleri satmak için bir platform arar. Bu platformlardan biri de Instagram’dır. Instagram’da bir hesap oluşturarak ürünlerini oraya yükler ve müşteri aramaya başlar. Böylece para kazanmış olur.

instagramdan satış yaparak para kazanmak

Instagram’dan Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagram’dan para kazanmak için tercih edilen yollardan biri de sahip olunan veya üretilen, evde yapılan ürünleri satmaktır. Instagram üzerinden satışını yapabileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır. Instagram’da satışı yapılan en popüler ürünleri listeyecek olursak: ayakkabı, sweatshirt, tişört, çanta, giysi, aksesuar, takı. Sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor aklınıza gelebilecek her şeyi satarak Instagram üzerinden para kazanabilirsiniz.

Instagram’dan satış yapmanın bazı avantajları vardır. Öncelikle herhangi bir dükkana, mağazaya sahip olmadığınız için kira ödemek zorunda kalmazsınız. Bir işe atılacaksınız dükkan kirası gibi giderleri düşünmeden daha az sermaye ile girişiminizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda Instagram’da hesap oluşturmanın kolaylığı nedeniyle bir satış butiği açmak da o kadar basittir.

Instagram’dan para kazanmak isteyenler bu işin avantajları olduğu kadar dezavantajlarını da bilmelidirler. Bir işe başlamadan önce bütün detayları ile araştırmanız da fayda var. Instagram’dan satışını yapacağınız ürünleri müşterileriniz görmeyeceği için onlara güven vermeniz gerekmektedir. Müşteriler Instagram’daki butiklerin güvenilirliğini takipçi sayılarına ve yorumlara göre değerlendirmektedir. Bu nedenle yeterli takipçi sayısına ve yoruma ulaşana kadar satışlarınız yavaş ilerleyecektir. Reklam vererek, çekiliş yaparak bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Instagram’dan Ne Kadar Kazanılır?

Instagram’dan para kazanmak için satacak ürüne ihtiyacınız vardır. Bu ürünleri temin ettikten sonra bir hesap oluşturarak satış yapabilirsiniz. Peki ne kadar para kazanacağım diye sorarsanız, doğru ilerlediğiniz takdirde aylık 15-20 bin TL kazanabilirsiniz. Nedir bu doğru ilerleme?

Reklamınızı iyi yapmanız gerekmektedir, bu işe ilk başladığınızda müşteriler sizi bulmayacak, size müşterileri bulacaksınız. Daha sonra diğer Instagram’dan satış yapan hesapları inceleyerek en çok hangi ürünlerin satıldığını, ne tür ürünlerin tercih edildiği hakkında bir analiz yapın. Az satılan ürünleri satmaya çalışırsanız başarılı olmanız zorlaşacaktır. Bunun yanında kapıda ödeme ve şeffaf kargo seçeneği sunmanız müşterilerinize bir güven sağlayacaktır. Böylece daha fazla satış yapabilirsiniz.

Instagram üzerinden satış yapanlar imalatlarını kendilerinin yaptığı ürünleri ya da Dropshipping yöntemi ile ürün satışı yaparlar. Dropshipping ile para kazanma yöntemini öğrenmek için kırmızı yazıya tıklayarak gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz