Ana Sayfa İnternetten Para Kazanma Makale Yazarak Para Kazanmak – İnternetten Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanmak – İnternetten Para Kazanma

29
0
makale yazarak para kazanmak
Hand on laptop keyboard with blank screen monitor

Makale Yazarak Para Kazanmak. Teknolojinin imkanları hiçbir zaman bitmek bilmiyor. Günlük hayattaki işlerimizi kolaylaştırırken aynı zamanda bizlere ihtiyacımız olan maddi geliri de sağlayabiliyor. Teknolojiyi kullanarak para kazanmanızı sağlayacak bir diğer yöntem de makale yazmak.

Bir şey aramak istediğimizde, bir bilgiye ulaşmak istediğimizde eskisi gibi kitaplar ya da ansiklopedilerden yararlanmıyoruz. Teknolojinin yarattığı kolaylık ise arama motorlarına sorumuzu yazarak binlerce internet sitesinden bilgilere ulaşabiliyoruz. Bu internet sitelerine yazılan yazılar, makaleler, oluşturulan içerikler hepsi ücretli olarak oluşturuluyor. Siz de makale yazarak para kazanmak isterseniz bu şekilde kazanabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternet siteleri, ziyaretçi çekebilmek için yazılara veya içeriklere ihtiyaç duyarlar. Çünkü ziyaretçiler boş bir internet sitesine girmek yerine bir şey edinebileceği bir siteye girmek isterler. Bu nedenle içerikler internet siteleri için çok önemlidir. Bu içeriklerin işi bilen kişiler tarafından yazılması da sitenin daha çabuk büyümesi sağlar.

Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız yazımızı dikkatli şekilde okumalısınız. Site sahipleri zamanları olmadıkları için içerik girecek vakit bulamazlar. Bu nedenle içerik girme işini makale yazarlarına verirler ve onlara belli bir ücret öderler.

internetten para kazanma

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makale yazarak para kazanmak için bu konu hakkında bazı bilgilere sahip olmalısınız. Çünkü internet site sahipleri içeriklerinin kaliteli olmalısını isterler. Baştan savma yazılmış bir makale ne yazarın işine yarar ne de site sahibinin işine yarayacaktır.

1- Özgün İçerikler Yazın: Makale yazma konusundaki en çok dikkat etmeniz konulardan bir tanesi de özgün içerik yazmaktır. Çünkü siteler içeriklerine ziyaretçi çekmek için arama motorlarında üst sıralarda yer alması gerekmektedir. Arama motorları ise kopya içerikler sevmezler ve onları dizinlerine eklemezler. Bu nedenle yazdığınız makaleler bir yerden kopyalanmış olmamalıdır, size ait olmalıdır. Makalenizin kopya olup olmadığını kontrol etmek için Google’a “Plagiarism Checker” yazarak gerekli sitelerden yardım alabilirsiniz.

2- Yazım Kurallarına Dikkat Edin: Yazdığınız makalelerde yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat etmelisiniz. Çünkü bu durumlara dikkat etmediğiniz takdirde içerik düzensiz olacaktır ve okuyucunun okuma isteğini kaldıracaktır. Bu da sitenin ziyaretçi kaybetmesine neden olur.

3- Göze Hitap Eden Düzenlemeler Yapın: Bu duruma dikkat etmek okuyucunun yazıyı okumadan önce kendisinde okuma isteği uyandırmanızı sağlar. Yazdığınız bir yazıya görseller ekleyerek, önemli yerleri “Bold” tipinde yazarak okuyucu isteklendirebilirsiniz. Bu da sizin makalelerinizde özenli çalıştığınızı gösterecektir.

Makale Yazarak Kaç Para Kazanırım?

Makale sektörü her gün gelişmekte olan bir sektördür. Masrafsız ve yapımı ‘diğerlerine nazaran‘ kolay bir iş olduğundan dolayı sürekli olarak bu işi yapmak isteyenler çıkar. Bu yüzden makale yazmaya başlamadan önce sektörü iyi takip etmelisiniz. Forumlarda, webmaster sitelerinde makale yazan kişilerin kaç kelimelik bir makaleyi kaç paraya yazdığını araştırın. Yeni başlayacağınız için referans edinmek amacıyla ilk başlarda araştırmalarınızda edindiğiniz ortalama fiyatın biraz altında yazmaya başlarsanız daha çabuk müşteri bulabilirsiniz. Daha sonra referans edindikçe fiyatlarınızı artırabilirsiniz.

Son zamanlarda makale sektöründe 100 kelimelik bir makale için 2 TL ücret ödeniyor. Sizin ilk başlarda 100 kelimesi 1.50 TL ücrete makale yazarak başlayacağınızı düşünürsek günde 1000 kelime yazarak 15 TL kazanabilirsiniz. Tabii kazanacağınız fiyat hakkında net bir sayı söylemek mümkün değildir. Çünkü ne kadar çok iş alırsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak belli bir vaktinizi ayırmanız gerektiğini de unutmayın. Eğer zamanınız yoksa size iş veren insanları mağdur etmemeye dikkat edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz